Jak ciekawie spędzać czas samemu -10 sposobów

Jak ciekawie spędzać czas samemu -10 sposobów

W dzisiejszym poście chcę się podzielić z wami, swoimi pomysłami na to, jak ciekawie spędzać czas samemu.

Kilka lat temu do głowy by mi nie przyszło, że samemu można się tak dobrze bawić i że kiedyś zacznę doceniać te chwile, które mogę spędzić w samotności. Nie chodzi mi tutaj o to, że nie lubię spędzać czasu z rodziną czy przyjaciółmi lub że jestem typem samotnika żyjącego z dala od ludzi, bo oczywiście uwielbiam spędzać czas z innymi ludźmi. Jednak w  życiu każdego z nas przychodzą czasami takie chwile, że nie mamy żadnego towarzystwa, bo znajomy ma coś do załatwienia, a siostra po prostu nie ma dla nas czasu. I wtedy przychodzi ten moment, kiedy zostaję sam na sam, sama z sobą. Kiedyś nie znosiłam tych dni, gdy musiałam pobyć parę godzin sama, czułam się wtedy osamotniona, znudzona i nie wiedziałam jak wykorzystać ten czas, dzisiaj ten czas jest bardzo cenny, więc wykorzystuję go na całego. Przeważnie, by nadrobić zaległości, a jeśli nie mam nic specjalnego do zrobienia, to najzwyczajniej w życiu robię to, na co mam ochotę, i nie mam wyrzutów sumienia, że nie spożytkowałam go na coś mega produktywnego, bo jest to czas, który mogę wykorzystać tak jak chcę.

Oto kilka moich sposobów na to jak ciekawie spędzić czas :

 

  1. Joga/ medytacja/ mindfulness

Na każdą z tych aktywności potrzebuję kompletnej ciszy, tylko wtedy mogę się skupić i naprawdę zrelaksować. W momencie, kiedy osiągnę poziom skupienia, mogę popatrzeć na swoje życie z boku i przeanalizować je krok po kroku. Mindfulness czy jogę możesz wykorzystać, jeśli czujesz się przytłoczona i czujesz, że życie przebiega obok Ciebie.

joga, medytacja,

2. Bieganie/ ćwiczenia fizyczne

Bieganie świetnie sprawdza się, gdy w twojej głowie kłębi się zbyt dużo myśli lub gdy masz trudną decyzję do podjęcia. Każda aktywność fizyczna poprawia poczucie własnej wartości i prowadzi cię do zdrowego stylu życia, więc wskakuj w sportowe buty i poczuj wzrost endorfin, pozwól swojemu ciału na relaks i wyrzuć z siebie złe emocje.

running

3.Domowe SPA

Wolny wieczór to świetny czas, by się zrelaksować, nie potrzebujesz drogich kosmetyków czy świetnie urządzonej łazienki, po prostu wyłącz telefon,zapal świece, posłuchaj relaksującej muzyki, użyj kosmetyków, które masz pod ręką i postaw na relaks.

welness spa

4.Idź do kina

Długo czekałaś aż „ten” film wreszcie pojawi się w kinach, niestety okazało się, że nie wszyscy są fanami tego typu filmów i nie możesz liczyć na doborowe towarzystwo? Świetnie! Dlaczego nie miałabyś pójść do kina sama? Nie myśl, że ktoś będzie patrzył na ciebie krzywym wzrokiem, przecież to może być fantastyczna przeżycie, możesz śmiać się do woli i płakać, jeśli tylko chcesz, i żaden twój znajomy nie będzie się z Ciebie śmiał, bo przecież jesteś tam sama. Wybierz film, kup popcorn i leć się dobrze bawić.

jak ciekawie spędzać czas samemu

5.Idź na wycieczkę

Marzysz, by odwiedzić to specjalne miejsce, które już od miesięcy chciałaś zobaczyć, ale nikt nie jest zainteresowany? To może być świetne doświadczenie. Kiedy podróżujesz sama, masz szansę by lepiej poznać siebie. Możesz wybrać miejsce, które chcesz zobaczyć i skupić się na jego zwiedzaniu tak długo, jak zechcesz, bez obawy, że twoi towarzysze zakłócą ten cenny moment.

jak ciekawie spędzać czas samemu

6. Czytanie

Czytanie to jedna z moich ulubionych czynności. We wcześniejszym wpisie Samoedukacja- moje błędy– pisałam, jak ważne jest dla mnie czytanie książek. Uważam, że czytanie książek to naprawdę dobrze zużytkowany czas i daje wiele możliwości. Z jednej strony poprzez czytanie książek, mogę się dokształcać i zyskać wiedzę, z drugiej mogę się znaleźć w innym świecie, poczuć się jak dany bohater, czy wczuć w daną sytuację. Nawet jeśli nie lubisz czytać, może znajdziesz jakąś pozycje, która będzie bliska twojemu sercu, lub będzie związana z pracą zawodową? Spróbuj!

czytanie,

7. Pisanie

Zbyt dużo myśli kłębi się w twojej głowie? Nie wiesz co myśleć? Przelej swoje myśli na papier, zacznij prowadzić pamiętnik, lub modny teraz Journal, pozwól ujść emocjom. A może masz w głowie mnóstwo pomysłów, z którymi nie wiesz co zrobić? Zachęcam Cię do spisania tego na papier, kto wie może, kiedyś będziesz słynnym pisarzem.

pisanie

8. Gotowanie

Jeśli lubisz gotować, to spożytkujesz ten czas bardzo dobrze, natomiast jeśli nie lubisz gotować,to spożytkujesz go jeszcze lepiej! Otwórz książkę kucharską lub znajdź w internecie przepis na coś, co zawsze chciałaś spróbować i zacznij swoją przygodę. Eksperymentuj do woli, być może ci się uda stworzyć cos pysznego i będzie to potrawa, którą pokocha cała twoja rodzina? Daj się ponieść wyobraźni, ubierz się w dobry nastrój i działaj.

jak ciekawie spędzać czas samemu

9. Idż do kawiarni/ restauracji

Jeśli myślisz, że to wstyd iść samemu na kawę czy na obiad to się mylisz. Jeśli obawiasz się, że będziesz czuć się niekomfortowo, weź ze sobą książkę, notatnik lub laptopa, z czasem przyzwyczaisz się i zauważysz, że nikt nie zwraca na ciebie uwagi. Samotny lunch to świetny pomysł, by zatrzymać się na chwilę, spędzić trochę czasu samemu ze sobą, przemyśleć kilka rzeczy czy oddać się lekturze.

jak ciekawie spędzać czas samemu

10.Idź na spacer

Samotnie lub ze zwierzakiem, ze słuchawkami w uszach lub bez, zaczerpnij świeżego powietrza. Podczas samotnego spaceru poczujesz świeże powietrze w płucach, złapiesz kontakt z naturą, zrelaksujesz się a, twoje ciało ci za to podziękuje.  Kto wie może polubisz spacery  i zaczniesz spacerować częściej?

jak ciekawie spędzać czas samemu

Mam nadzieję że spodobały się wam moje pomysły na to jak ciekawie spędzać czas ze sobą.

A wy jak spędzacie ten cenny czas?:)